Wednesday, 11 January 2017

Dinner in the Sky - õhtusöök, mis ei unune


Tervitused, armsad sõbrad!


Tahaksin teile tutvustada üht tõsiselt emotsiooniderohket ja eksklusiivset kogemust, millest mul juba tegelikult eelmisel suvel õnnestus osa võtta ja mis siiani on väga värskelt meeles. Kui mulle miski niimoodi meelde jääb, siis peab siin taga olema mingi eriline tunne, sest muudes asjades olen ma suht Õnneseene tüüpi - rõõmus ja õnnelik, aga muhvigi tähele ei pane, mis ümberringi toimub. Tegelikult oskus olla rohkem hetkes ja märgata enda ümber toimuvat on minu jaoks väljakutse ja eesmärk olnud juba pikemat aega ning seetõttu olengi ma eriti põnevil Estonishingi blogisse sissekannete tegemisest. Sunnib see ju mindki lugeja huvides rohkem märkama, kogema ja kaasa mõtlema.

Nonii. Läheme siis tagasi selleni, millest see jutt tegelikult algas. Dinner in the Sky´l ehk taevakohvikus käisin suvel 2015, kui mu armsad töökaaslased mulle selle "pileti" sünnipäevakingituseks tegid. Õigemini ei olnudki tegu päris Dinner in the Sky´ga, vaid Champaigne´i in the Sky paketiga, mis koosnes siis taevasse tõusmisest, 20 minutit maa ja taeva vahel kõlkumisest (mis võib olla uskumatult lahe), vahuveinist ja isuäratavatest suupistetest. Muideks, ma mäletan siiani, kuidas pakutud magustoit välja nägi, kuigi koostisosade osas pead enam ei annaks. Korraldajad muuseas pakuvadki erineva kestvuse ja hinnaklassiga pakette, nii leiab lisaks eelpool mainitutele nimekirjast ka Cockteil in the Sky ja Lunch in the Sky. Hea oleks, kui oled 18. aastat täis, sest ühtegi alkoholivaba menüüd valikust ei leia, eestlaste värk. Õhtusöökidel on kohal mõni tuntud eesti laulja, kes kindlasti kogemuse veelgi unustamatuks muudab. Ilmselt saab mõne selfi ka teha, kui seal üleval niheleda julged. Täpset kõrgust ma enam ei mäletagi, kuid see on piisav, et avaneks imeline vaade õhtustele linnatuledele.

Head lauakaaslased tegid meie erilisest kogemusest ka väikese fotojäädvustuse, juuli 2015.


Natuke ka sellest, kuidas asi korraldatud on, kuigi natuke kahju on teile meeldivad pisiasju reeta. Kõik paketid on mõeldud kahele inimesele ja minu meelest väga õigesti tehtud, sest tihti on jagatud kogemus veel palju võimsam. Üksi oleks seal paarikeste vahel natuke nukker konutada ka, kuigi hea sõbraga tasub igal juhul minna. Kindlasti on see üliromantiline ja unustamatu kingitus oma kaaslasele. Eriti hästi sobib see neile, kes on hiljaaegu oma partnerit pahandanud ja soovivad võimalikult efektiivselt leppimisprotsessi läbida. Julgen soovitada, kuigi siinkohal räägib puhas loogika, mitte niivõrd isiklik kogemus. Kokku on üleval minu mäletamist mööda kuskil 16 inimese ringis, seega päris privaatne kogemus kahele see ei ole.

Taevasse tõstmine käib Vanasadamas Tallinnas Admiraliteedi basseini ääres ning koha tunneb ära esiteks, vastava reklaami, ja teiseks, suure valge telgi järgi, mis silmale märkamatuks ei saa kuidagi jääda.

Kohe alguses võtab teid vastu meeskonna liige, kes esmalt kontrollib üle teie broneeringu ja nimed ning on muidu ka ülimalt meeldiv ja viisakas. Edasi tuleb aega veeta piisavate istmete ja soojakuga ooteruumis (noh, tegelikult siiski vaibaga telgis), kus on võimalik jälgida varasema paketiga tulnud osalejate taevast alla rippuvaid jalgu ning põdeda, kas ma kardan ikka piisavalt vähe kõrgust, et lasta end üles tõmmata. Muide, mina tunnen end ka kõrguste suhtes ebakindlalt, kuid mu elamusjanu ja üleüldine adrenaliinisõltuvus süstib julgust. Kui oled ikka tõsine kõrgusekartja elades reaalselt läbi paanikahoogu vm, siis selle kingituse jätaks vahele. Isegi, kui see on leppimiskingitus. Sellisel juhul ei too see leppimist, usu mind.

Kuna tihti on tõstete ajad õhtul ja eesti ilm on heitlik, siis kohapeal on enda soojendamiseks võimalik ümber tõmmata üldkasutuses olevad pleedid. Mis mulle eriti meeldis olid aga spetsiaalsed joped, millel oli soojustussüsteem sisse ehitatud. Nii et kui punane tuli põles, siis tundsid, kuidas mõnus soojalaine vallutab. Mu elukaaslase jopel see ei töötanud, aga kuna ta on mees, siis pidi ära kannatama. Kui oodatud oli piisavalt, siis liiguti nimede väljahõikamise alusel istekohtadele, tõmmati kinni rihmad ja sõit võis alata. Siit edasi ma enam detaile ei paljasta, sest midagi peab jääb ka teile endale kogeda ja näha. Mida ma aga võin öelda, et vaade on imeline, teenindus super, meeleolu lõbus ja positiivsest ärevusest pakatav, kogemus omaette igati nauditav.

Ja nüüd see kõige olulisem asi. Kuna varsti on hooaeg käes, siis hetkel on juba võimalik pakette soetada, seega kes kaugele linnast sõita ei taha, aga soov midagi uut ja eksklusiivset proovida mõtteis terendab, siis miks mitte taevaõhtusööki kaaluda. Ma ise tahan sama asja kindlasti õhtusöögina (ehk siis pikemalt) läbi teha, kuid seda juba mõnes teises asukohas.

Mõtlesin küll, et ei pane, aga panen ikkagi. Link infole: http://www.dinnerinthesky.ee/

Noh, ja siis lõppu see jutt ka, et kuna tegemist on tõesti mu täitsa esimese blogipostitusega, siis igasugune tagasiside ja soovitused on oodatud :)

Elamusi soovides,
Gerta

No comments:

Post a Comment