Saturday, 25 March 2017

Peetri Puhketalu Saaremaal - mönusalt Saaremaine ja kodusoe puhkusepaik hingele

Vaatan aknast välja ja ootan juba tõelist kevadehõngu - tegelikult linnud on enda häälepaelad vaikselt lahti köhinud ja valmistuvad suviseks kontsertidehooajaks, lumi- ja märtsikellukesed on julgenud ka nina välja pista, isegi päikest oli eile näha ja pidevalt üle taevalaotuse siuglevaid haneparvi. Tänaseks hommikuks on pilt muidugi hoopis trööstitu - väljas sajab lörtsi, taevas on hall ja on tunne, et tahaks pugeda teki alla, teha tassikese kuuma ja auravat kakaod ja ennast läbi närida mõnest lemmikraamatust. Samuti on paslik sellises meeleolus unistada peagi saabuvast suvest ja paratamatult tekivad ka nostalgilised mõtted möödunud suvedest - päike, suvi, heinamaa ja...Peetri Puhketalu!

PEETRI PUHKETALU

Meil on iga-aastane traditisoon, et augusti teise või kolmanda nädalavahetuse veedame alati Saaremaa kadakate vahel Peetri talus ja tähistame peika sünnat. Kui esimest korda kohale jõudsin olin täiesti võlutud - hoovi peal tervitasid mind muinasjutulised rookatustega hooned, vastu jooksis maailma sõbralikem koer ja eemal lehvitas rõõmsalt tragi perenaine Katrin. Nagu nende enda tutvustavas infos kirjas on, siis on see koht, kuhu olete alati oodatud. Ja täpselt selline tunne alati sealviibides tekibki. 

Pildil näha imearmas rookatusega peamaja ning sellest paremal pidumaja. Pilt ise on tehtud sauna terrassilt hea sõbra Heigo poolt.

Olemas on peamaja, 2 aita magamiseks, kõrvalmaja, pidumaja õueköögi ja katusealuse tantsuterrassiga, saunamaja ja tünnisaun. Lisaks tohutusuured spordiväljakud - igasuviselt teeme jalgpallivõistlused ja mängime võrkpalli. Ujumas saab käia lähedalasuvas Karujärves ja võimalik on ka paati laenutada. Kõik vajalikud komponendid ühe hea puhkuse või peo pidamiseks on koondunud sellesse imelisse paika, mis on piisavalt eraldatud, et üks lõõgastav puhkus pidada. Kui külalisi on rohkem tulemas, siis on lahke perenaine alati katnud ka meie söögilaua - menüüs on olnud korralikud ja toitvad seapraed, üks kord ka hamburgerid (kuna oli temaatiline pidu) ja ma ei väsi kiitmast neid imemaitsvaid kooke, mida kohapeal valmistatakse! Menüü osas on kindlasti võimalik pererahvaga kokkuleppele jõuda. Magamiskohad on hästi mugavad ja nii mõnus pugeda värskelt lõhnava voodipesu vahele just selle tundega, et oled alati tagasi oodatud....

Peetri Puhketalu saunamaja koos õues asuva tünnisanua ja külmaveebasseiniga

Kuna suvi on tihe puhkuste aeg, siis on just praegu õige aeg uurida, millised kuupäevad puhkamiseks vabad on. Ühe detailiderohke postituse plaanin teha veel pärast vahetut külastamist, kui kõik on veel värskelt meeles, kuid usun, et mõnusa idee puhkuseveetmiseks sai ka sellest põgusast ülevaatest. Kindlasti on see soe ja eriline paik minu vaieldamatute puhkusepaikade lemmikute esikolmikus Surfhundi ja Lemmeranna kõrval...Sel aastal lähen piilun ise juba kevadel üle, kuidas sõbralikul pererahval läheb ja mis toimetusi Peetri Puhketalus hooaja ettevalmistamiseks tehakse. Sest olgem ausad, see on ikka tohutult lõõgastav paik, kus ennast linnamürast ja igapäevategemistest täielikult välja lülitada ja ka kevadesse kulub lõõgastavaid nädalavahetusi ära. Ja soovitan soojalt - minge ja vaadake see imetabane oaas oma silmaga üle.

FAKTE
Facebook: https://www.facebook.com/Peetri-Puhketalu-352548661449276/
Kohti: 39 + (meie suurim seltskond oli 50 ringis, kui mul õigesti meeles on)
Võimalused: jalgpall, võrkpall, toitlustus, jalgratta- ja jalgsimatkad, paadirent, seminarid, firmapeod, sünnipäevad, perekondlikud tähtpäevad

No comments:

Post a Comment